• SLOVAKIA
  • CZECH REPUBLIC
  • AUSTRIA
  • POLAND
  • SLOVAKIA
  • CZECH REPUBLIC
  • AUSTRIA
  • POLAND
FITHAM
FITHAM doplní základňu nájomcov v SQUAREBIZZ BORY

Spoločnosť FITHAM je jeden z najväčších predajcov vybavenia pre fitness, aerobic, stolný tenis a bojové športy v Českej a Slovenskej republike s viac ako 25 ročnou tradíciou.
Na niekoľko otázok ohľadom ich priestorov v Squarebizz Bory nám odpovedal manažér Fitham SK p. Matúš Kobulnický.

Prečo ste sa rozhodli pre projekt Squarebizz?

Pre Squarebizz sme sa rozhodli z viacerých dôvodov. Naším cieľom bolo otvoriť v Bratislave nové sídlo firmy, ktoré by spĺňalo všetky naše potreby, ako napríklad showroom s rozholou cca 400m2, podporný sklad cca 400m2, kancelárie, servisné stredisko, dostatočné parkovanie pre zákazníkov, dobrú dostupnosť, prístup pre manipuláciu s tovarom a to všetko na jednom mieste. Squarebizz toto všetko spĺňal a navyše je nám sympatická zelená strecha, energetická efektívnosť a kvalita budovy. Výsledkom bolo podpísanie kontraktu.

Ako prebiehal proces vášho rozhodovania?

Procesom rozhodovania predchádzala podrobná analýza nehnuteľnosti v Bratislave. Ako som už vyššie spomínal, presne sme vedeli čo potrebujeme na prevádzku nášho projektu. Asi každý by mi dal za pravdu, že ponuka s nehnuteľnosťami v Bratislave je veľmi nízka. Obzvlášť ak sme mali vlastnú predstavu, tlačil nás čas a nebol veľký priestor na kompromisy. Nechcem povedať, že sme nemali na výber a brali sme čo bolo k dispozícii, ale chcem povedať, že Squarebizz je projekt, ktorý má veľký potenciál a jednoznačne sú to priestory, ktoré na trhu veľmi chýbajú.

Zaujal vás koncept work shop store, respektíve bola táto možnosť flexibilného využitia priestoru pre vás dôležitá?

Koncept flexibilného využitia priestoru bol pre náš kľúčový. Nechceli sme mať showroom, predajňu a kancelárie na troch rôznych miestach. Našou víziou bolo mať celý tím zamestnancov na jednom mieste s rozlohou okolo 1000 m2. Tu sme trafili priamo do čierneho a máme všetko pod jednou strechou

Do akej miery využijete možnosti predajno-skladovacích a výstavných priestorov?

Skladový priestor využívame hlavne na 3 predmety našej činnosti: 1) Zásobovací sklad pre showroom, aby sme mohli mať všetky vystavené produkty k dispozícii na okamžitý predaj zákazníkovi bez čakania. 2) Expedičný sklad pre každodenné odosielanie e-shopových objednávok. 3) Servisné stredisko, nakoľko sme výhradným distribútorom našich značiek a garantujeme pre zákazníkov servis a montáž naších fitness trenažérov a strojov. V showroome využívame každý centimeter nielen na vystavenie naších produktov, ale samozrejme aj na okamžitý predaj s odborným poradenstvom.
Poprosíme Vás v krátkosti predstaviť prevádzku a služby/produkty, ktoré budete v rámci Squarebizz projektu ponúkať.

Naša značka Fitham je na trhu v zahraničí už viac ako 26 rokov. Prevádzku v Squarebizz máme o rozlohe cca 1000 m2, kde ponúkame fitness vybavenie, bežecké trenažéry, posilňovacie stroje, elektrobicykle, športovú výživu, vybavenie pre bojové športy v rozsahu viac ako 100 značiek a 10 000 rôznych produktov. V rámci celého Slovenska poskytujeme služby ako profesionálne poradenstvo, servis a montáž zariadení priamo u zákazníka alebo doručenie tovaru. Predpokladáme oficiálne otvorenie showroomu na konci leta 2022, ale naše služby a predaj cez eshop fitham.sk už funguje na 100 % práve v týchto priestoroch.

Čo očakávate od nových priestorov?

Od nových priestorov očakávame komfort a spokojnosť nielen pre naších zákazníkov, ale aj pre zamestnancov v zmysle dobrej dostupnosti, priestrannosti, dobrého pocitu v priestoroch, bezproblémového parkovania alebo zásobovania našími dodávateľmi. Od priestoru očakávame dobrú prezentáciu nášho sortimentu tak ako v priestrannom a presvetlenom interiéri, tak aj z exteriéru, kde nám to umožňuje veľký presklenný výklad, cez ktorý sme viditeľný aj z hlavnej cesty.

Ako hodnotíte lokalitu, v ktorej sa Squarebizz nachádza?

Squarebizz sa nachádza na okraji Bratislavy. Každý by asi mal najradšej priestory v centre, ale ak budeme realisti, vieme, že takého veľkoplošné priestory budú vždy len na okraji mesta. Rozhodujúca pri tomto rozložení nehnuteľnosti vo väčších mestách je hlavne dostupnosť. A tu je skutočne dobrá dostupnosť ako cez diaľnicu D2, tak aj z okolitých mestských čatí ako napríklad Dúbravka, Devínska Nová Ves, Lamač alebo Záhorská Bystrica. Vďaka veľmi rýchlo rozvíjajúcej sa oblasti Bory sa stáva potenciál lokality ešte vyšším.

FITHAM-KOBULNICKY