• SLOVAKIA
  • CZECH REPUBLIC
  • AUSTRIA
  • POLAND
  • SLOVAKIA
  • CZECH REPUBLIC
  • AUSTRIA
  • POLAND
ExpresTlač odteraz tlačí v SQUAREBIZZ BORY

Spoločnosť ExpresTlač je pôvodom zo Slovenska a zabezpečuje tlač pre viac ako 15 000 veľkých a malých spoločností v strednej Európe.

Na niekoľko otázok ohľadom ich priestorov v Squarebizz Bory nám odpovedal riaditeľ spoločnosti p. Matej Kitka.

Prečo ste sa rozhodli pre projekt Squarebizz?

Sme pôvodom slovenská online tlačiareň pôsobiaca v celej Európe. Momentálne veľmi dynamicky rastieme. Hľadali sme niečo dostatočne reprezentatívne pre našu centrálu, ako aj dostatočne veľké a flexibilné, kde by sme vedeli umiestniť tak výrobu, sklad ako aj administratívu a showroom. Sme moderná technologická firma, a preto sme chceli mať aj moderné priestory. V Squarebizz nás oslovilo, že ide práve o nové, moderné a ekologické priestory.

Ako prebiehal proces vášho rozhodovania? (na aké faktory ste brali ohľad, ktoré benefity vás presvedčili,…)

V prvom rade sme hľadali niečo dostatočne veľké, kde by sme sa pomestili. Dôležitá bola pre nás aj dopravná dostupnosť pre našich zamestnancov a zákazníkov. Po prvotnom prieskume trhu sme zistili, že už nechceme ísť do starých priestorov. Nebolo to už v súlade s moderným a inovačným nastavením našej firmy. Naopak, nový a moderný Squarebizz bol pre nás ideálnym riešením

Zaujal vás koncept work shop store, respektíve bola táto možnosť flexibilného využitia priestoru pre vás dôležitá?

Pre nás to bolo asi kľúčové. Okrem výrobných priestorov, kde umiestnime naše tlačiarenské stroje a stroje na dokončovacie práce, potrebujeme aj sklad, ako aj priestor pre kancelárie a priestor pre showroom, resp. výdajné miesto. To všetko sa nám podarilo ideálne skĺbiť práve vďaka konceptu, ktorý ponúkal Squarebizz.

Do akej miery využijete možnosti predajno-skladovacích a výstavných priestorov?

Keďže sme online tlačiareň dodávajúca do viacerých krajín Európy, našou prioritou je najmä kvalitná tlačiarenská výroba a moderná online komunikácia. Preto väčšina priestorov bude výrobných, skladových a administratívnych. Našim slovenským zákazníkom však chceme oproti ostatným krajinám aj naďalej poskytovať nadštandard, na ktorý si už zvykli, teda komfort osobnej návštevy a osobného odberu. Preto menšia časť priestorov bude využitá aj ako showroom s odberným miestom.

Poprosíme Vás v krátkosti predstaviť prevádzku a služby/produkty, ktoré budete v rámci Squarebizz projektu ponúkať.

Sme online tlačiareň dodávajúca tlačoviny do celej Európy, zákazníci k nám nemusia chodiť osobne, ale všetko vybavia jednoducho online – či už priamo cez náš web, alebo s pomocou našich tlačiarenských špecialistov – cez čet, telefón alebo e-mail. Zároveň nie sme iba technologická platforma, ako niektorá naša konkurencia, ale reálna tlačiareň, s vlastnými tlačiarenskými strojmi, technológiami a s vlastnou výrobou. Tlačíme vizitky, letáky, brožúry, knihy, nálepky, etikety, kalendáre a mnoho iného podľa zadaní zákazníkov. Máme vybudovaný sofistikovaný online systém, ktorý nám umožňuje rovnako kvalitne obslúžiť veľkých, ale aj malých a menej skúsených zákazníkov. Súčasťou našej prevádzky bude výroba, sklad, administratívna podpora, ale aj showroom, ktorý bude slúžiť aj ako odberné miesto pre slovenských zákazníkov.

Čo očakávate od nových priestorov?

Nové a moderné priestory nám umožnia väčšiu flexibilitu pre výrobu aj administratívu, čo je kľúčové pre náš ďalší dynamický rast. Priestory sú naozaj reprezentatívne, a preto budú slúžiť aj ako centrála našej firmy. Sme presvedčení, že v nových priestoroch sa budú príjemnejšie cítiť tak naši zamestnanci, ako aj naši zákazníci a partneri.

Ako hodnotíte lokalitu, v ktorej sa Squarebizz nachádza?

S lokalitou sme veľmi spokojní. Ide o modernú lokalitu s výborným zázemím v okolí. Teší nás, že pre našich zákazníkov a zamestnancov je jednoducho dostupná aj autom, aj hromadnou dopravou. Naviac má výborné napojenie na diaľnicu do Českej republiky a do Rakúska, čo je pre nás tiež veľmi dôležité.