• SLOVAKIA
  • CZECH REPUBLIC
  • AUSTRIA
  • POLAND
  • SLOVAKIA
  • CZECH REPUBLIC
  • AUSTRIA
  • POLAND
Spoločnosť Karimpol predstavuje projekt Squarebizz v bratislavských Boroch.

Prvá fáza prinesie výstavbu 15 000 m2 najmodernejších priestorov v novom koncepte Work.Shop.Store, ktorý predstavuje flexibilné a funkčné predajno-skladovacie a výstavné priestory pre malé a stredne veľké spoločnosti.

BRATISLAVA, 1. júl 2021 – Dňa 29. júna, za účasti zástupcov spoločností Karimpol, TÜV SÜD, Metrostav a starostu Devínskej Novej Vsi, sa slávnostným výkopom oficiálne začali stavebné práce na novom projekte rakúskeho developera Karimpol Group, ktorý v rámci projektu Squarbizz predstavuje nový koncept Work.Shop.Store – kombináciu moderných a flexibilných predajno-skladovacích a výstavných priestorov.

Ide o prvý projekt na Slovensku so zameraním na malé a stredne veľké spoločnosti, ktorým chce ponúknuť vysoko kvalitné a energeticky úsporné priestory.  

„Našim cieľom bolo vybudovať park, ktorý posunie podnikanie na vyššiu úroveň a poskytne skutočne reprezentatívny priestor, ktorý spĺňa všetky moderné a ekologické požiadavky. Ide nám o lokálne malé a stredne veľké spoločnosti, ktoré chceme podporiť a posilniť, hovorí Edik Plätzer, partner v spoločnosti Karimpol Group. V rámci tohto projektu spoločnosť pomôže vytvoriť od 300 do 500 nových pracovných miest v danom regióne. „Work.Shop.Store sú tri slová, ktoré najlepšie vystihujú podstatu Squarebizz. Projekt ponúka možnosť vyskladať si reprezentatívny, funkčný a moderný priestor na mieru a vďaka svojej polohe v lokalite Bory prináša skvelú dostupnosť a rýchle napojenie do existujúcich dopravných trás B2B či B2C zákazníkov,“ dodáva Plätzer.

„Budúci nájomcovia tu dokážu mať svoj biznis pod jednou strechou bez nutnosti riešiť logistiku medzi skladom, kanceláriou a predajňou, či showroomom. Strategické napojenie na diaľnicu a lukratívna lokalita sú len ďalším bonusom. Prvá fáza projektu prinesie 15 000 m² najmodernejších predajno‑skladovacích a výstavných priestorov s kapacitou až 2 000 m² kancelárií v troch halách. Projekt sa taktiež snaží o environmentálnu zodpovednosť, a to prostredníctvom implementácie zelených striech, systému zadržiavania dažďovej vody, systému rekuperácie tepla a vysokej energetickej efektívnosti. Našim záväzkom je rovnako vysadiť viac než 160 stromov v oblasti Squarebizz Bory, “dodáva Peter Šmitala, Projektový manažér spoločnosti Karimpol Slovensko.

Okrem oficiálneho spustenia prác, zástupcovia spoločnosti Karimpol na podujatí predstavili aj prvého nájomcu projektu Squarebizz. Ním sa stala významná medzinárodná spoločnosť TÜV SÜD, ktorá už viac ako 150 rokov buduje odborné služby v oblasti kvality, bezpečnosti a inšpekcie. „Na viacerých trhoch v zahraničí sme lídrami v poskytovaní technických kontrol vozidiel a s touto službou prichádzame v roku 2022 aj na Slovensko. Do lokality Bory prinášame modernú a technologicky vyspelú prevádzku stanice technickej, emisnej kontroly a kontrolu originality“, prezrádza Martin Tichý, divízny riaditeľ TÜV SÜD Slovakia.

O projekte Squarebizz
Prvá fáza projektu spočíva vo výstavbe 15 000 m² najmodernejších predajno‑skladovacích a výstavných priestorov s kapacitou až 2 000 m² kancelárií v troch halách. Pre Squarebizz Bory je plánovaná aj druhá fáza, ktorá ponúkne ďalších 15 000 m². Projekt sa vyznačuje svojou strategickou polohou v lokalite bratislavských Borov s vynikajúcim napojením na dopravnú infraštruktúru smerom do Českej republiky, Rakúska a Maďarska. S priamym napojením na diaľničný obchvat sú jednotlivé časti Bratislavy dostupné prakticky do niekoľkých minút. V blízkosti sú dve medzinárodné letiská. Viac o projekte: www.squarebizz.sk

O spoločnosti Karimpol
Karimpol Group bola založená v roku 1991 s cieľom developovať komerčné a rezidenčné nehnuteľnosti v regióne strednej a východnej Európy, predovšetkým v Českej republike, Poľsku, na Slovensku a v Rakúsku. Všetky akcie skupiny Karimpol sú vlastnené súkromne, bez externých zdrojov kapitálu. Táto nezávislosť spolu s dlhodobými vzťahmi so stavebnými spoločnosťami a bankami umožňuje spoločnosti Karimpol pracovať rýchlo a efektívne. Spoločnosť má za sebou množstvo úspešných projektov v kancelárskom, retailovom, logistickom i rezidenčnom sektore s celkovou prenajímateľnou plochou prevyšujúcou 500 000 m². Ďalších približne 250 000 m² sa aktuálne nachádza v rôznych štádiách výstavby a implementácie. Viac informácii o spoločnosti: www.karimpol.com

Kontakt pre média:
Eva Molčanová
0917 710 747