• SLOVAKIA
  • CZECH REPUBLIC
  • AUSTRIA
  • POLAND
  • SLOVAKIA
  • CZECH REPUBLIC
  • AUSTRIA
  • POLAND
Squarebizz Bory opening ceremony
Spoločnosť Karimpol otvára prvú fázu projektu Squarebizz Bory a predstavuje mená doposiaľ podpísaných nájomcov.

V rámci prvej fázy projektu, ktorá priniesla 15 000 m2 moderných a ekologických predajno-skladovacích a výstavných priestorov v novom koncepte Work.Shop.Store., aktuálne otvárajú svoje prevádzky úspešné značky ako Alpod, Cortelazzi, Ekosklad, Exprestlač, Fitham, Inipex, Kellys Bicycles TȔV-SȔD, Valivé ložiská a Virtuplex.

BRATISLAVA, 29. jún 2022 – Po necelom roku od slávnostného postavenia prvého stĺpa, ktorým sa oficiálne začali stavebné práce na novom projekte rakúskeho developera Karimpol Group, Squarebizz Bory, dňa 21. júna 2022 spoločnosť slávnostne zahájila prevádzku prvej fázy projektu a zároveň oficiálne spustila výstavbu druhej fázy, ktorá projekt doplní o ďalších 15 000 m2. Toto slávnostné otvorenie prebehlo za účasti zástupcov zazmluvnených nájomcov, Metrostavu a starostu Devínskej Novej Vsi.

Prvú fázu projektu Squarebizz Bory tvoria 3 haly (A,B a E), ktoré kumulatívne ponúkajú 15 000 m2 najmodernejších predajno-skladovacích a výstavných priestorov s kapacitou až 2 000 m² kancelárií
v troch halách. Dokončenie druhej fázy, hál C, D, F a G je naplánované na jar budúceho roka kde už dnes developer hlási viacero pred-zazmluvnených nájomcov.

Ide o prvý projekt na Slovensku v novom koncepte Work.Shop.Store.. Tento koncept prináša kombináciu moderných a flexibilných predajno-skladovacích a výstavných priestorov, so zameraním na malé a stredne veľké spoločnosti, ktorým chce ponúknuť vysoko kvalitné a energeticky úsporné priestory. Projekt ponúka možnosť vyskladať si reprezentatívny, funkčný a moderný priestor na mieru a vďaka svojej polohe v lokalite Bory prináša skvelú dostupnosť a rýchle napojenie do existujúcich dopravných trás B2B či B2C zákazníkov.

„Po dvanástich mesiacoch tvrdej práce máme dnes úspešne spustenú prevádzku prvej fázy projektu, podpísaných viac než desať popredných značiek, ktoré sa rozhodli pre Squarebizz Bory a vynikajúcu viac než 80%-tnú obsadenosť prvých 15 000 m2, ktoré sme do Bratislavy priniesli,“ hovorí Edik Plätzer, partner v spoločnosti Karimpol Group, „Som nesmierne rád, že popri otváraní prvej fázy zároveň oficiálne spúšťame výstavbu druhej fázy projektu a pracujeme na plánoch expandovania nášho unikátneho konceptu Work.Shop.Store do regionálnych miest na Slovensku, kde našou prvou zastávkou bude Nitra. Naším dlhodobým cieľom je priniesť sieť Squarebizz riešení pre malé a stredné podniky taktiež do Česka a Poľska, kde je spoločnosť Karimpol Group už dlhodobo etablovaná,“ dodáva Plätzer.

Samozrejme nemožno zabudnúť na materskú krajinu Rakúsko, kde šesť projektov Squarebizz obdobného typu už dlhodobejšie funguje.

V rámci projektu Squarebizz Bory spoločnosť pomôže vytvoriť od 300 do 500 nových pracovných miest v danom regióne. Ide o jednu z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich oblastí Bratislavy s úspešne fungujúcimi reťazcami ako sú Hornbach, Metro, Siko, Decathlon, Kaufland a rovnako s dynamicky rastúcou rezidenčnou výstavbou v blízkom okolí. S priamym napojením na diaľničný obchvat sú jednotlivé časti Bratislavy dostupné prakticky do niekoľkých minút. V blízkosti sa nachádzajú dve medzinárodné letiská.

„Projekt Squarebizz vnímam priam ako stvorený a projektovaný potrebám podnikateľov, firiem alebo živnostníkov, ktorí hľadajú nové, reprezentatívne a ekologické priestory s modulovateľnou nájomnou plochou, s kanceláriami priamo implementovanými v každej nájomnej jednotke a možnosťou naozaj veľkého showroom-u v lokalite kde je veľký pohyb ľudí. Ľudia sa tu radi zastavia aj keď len prechádzajú okolo a nemusia ísť cielene na okraj mesta do starých skladov, hovorí Peter Šmitala, Projektový manažér v spoločnosti Karimpol Slovensko. „Aktuálne sa nachádzame vo fáze umiestňovania podpísaných nájomcov do ich nových priestorov, pracujeme na externom brandingu prvej fázy a taktiež na „zelenej“ stránke nášho projektu – výsadbe 6 000 m2 zelených striech na halách A,B a E. Okrem zelene na strechách samozrejme nezabúdame ani na zeleň v areáli kde v rámci celého projektu Squarebizz Bory bude vysadených 194 listnatých stromov, 153 listnatých kríkov a 10.650 m2 trávnika,“ dodáva Mário Klas, vedúci správy nehnuteľností v spoločnosti Karimpol Slovensko.

Dnes už v plnej prevádzke beží STK – TȔV-SȔD, Kellys Factory Store prevádzkovaný výrobcom bicyklov a elektrobicyklov KELLYS BICYCLES a rovnako jeden z najväčších predajcov fitness vybavenia FITHAM. Do niekoľkých týždňov budú rozbehnuté prevádzky spoločností ExpressTlač, Alpod, či firmy Valivé ložiská. Veľkou zaujímavosťou určite bude aj spoločnosť Virtuplex, ktorá od jesene tohto roku plánuje v Squarebizz-e otvoriť jedno z najväčších štúdií s virtuálnou realitou.

„Nové sídlo našej spoločnosti sme si vybrali v projekte Squarebizz pre jeho jedinečné spojenie obchodných a skladových priestorov v lokalite, ktorá je ľahko prístupná pre kamiónovú dopravu z diaľnice a zároveň aj bežnou mestskou dopravou. Vysoko si cením architektonický návrh stavby, ktorý od začiatku počíta s prevádzkovými potrebami užívateľov. Profesionálne je urobená aj úprava okolia komplexu, zelene a napojenie na cestnú komunikáciu, hovorí Marek Hatrák, konateľ v spoločnosti Alpod.

Ján Sopúch, CEO spoločnosti INIPEX dodáva: „Projekt Squarebizz vnímame svojou lukratívnou polohou a vysokým štandardom ponúkaných priestorov ako strategické miesto pre naše pôsobenie. Spoločnosť INIPEX s.r.o. vstupuje na trh ako výrobca jednorazových ekologických papierových slamiek, ktoré sú určené do nápojov. Prostredníctvom modernej technológie dosiahneme dennú produkciu viac ako 1 milión vyrobených kusov. Výroba ekologických produktov ide o to ľahšie v priestore, ktorý je priateľský k životnému prostrediu. V tomto prípade si dovolím povedať, že kvalita vyrobeného produktu bude doplnená o kvalitu výrobného priestoru.

O spoločnosti Karimpol
Karimpol Group bola založená v roku 1991 s cieľom developovať komerčné a rezidenčné nehnuteľnosti v regióne strednej a východnej Európy, predovšetkým v Českej republike, Poľsku, na Slovensku a v Rakúsku. Všetky akcie skupiny Karimpol sú vlastnené súkromne, bez externých zdrojov kapitálu. Táto nezávislosť spolu s dlhodobými vzťahmi so stavebnými spoločnosťami a bankami umožňuje spoločnosti Karimpol pracovať rýchlo a efektívne. Spoločnosť má za sebou množstvo úspešných projektov v kancelárskom, retailovom, logistickom i rezidenčnom sektore s celkovou prenajímateľnou plochou prevyšujúcou 500 000 m². Ďalších približne 250 000 m² sa aktuálne nachádza v rôznych štádiách výstavby a implementácie. Viac informácii o spoločnosti: www.karimpol.com

Kontakt pre média:
Eva Molčanová
0917 710 747
Eva.molcanova@eu.jll.com